Vaillant Oda Termostatı

Öncelikle vaillant oda termostatı nedir, ne işe yarar? öğrenelim. Kombi ve kazan sistemleri ile ısınan ortamlar için kullanılan sıcaklık ayarlamasını sizin için otomatik olarak yapan cihaza termostat denir. Termostatın tanımı sıcaklık ayarlayıcı olması ile bir çok farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Biz kombi, kazan gibi petek sistemi veya yerden ısıtma olan ortamlar için üretilen oda termostatını ele alacağız.

Vaillant ısıtma sistemleri için kendisine özgün bir oda termostatı kullanan ilk firmadır. Vaillant mühendisleri tarafından geliştirilen ünler arasında en başarılı oda termostatı unvanına sahiptir. Vaillant oda termostatı özellikleri kullanıcıya müthiş konfor ve enerji tasarrufu sağlar. Kolay kullanımı ile ayarlanabilir istenilen sıcaklık, haftalık, gün ve saat aralıkları kontrol edilerek yüksek konfor sunuyor. Örneğin pazar günü belirli saatler aralığında 25 derece ısınma ayarı yaparken pazartesi, salı haftanın tüm günleri içinde farklı ısı ayarlarını dilediğiniz gibi düzenleyerek ısınmanın zevkini yaşayabilirsiniz.

oda termostatı

Oda termostatı yanı sıra termostat vana da kombi ve kazan sistemlerinde ısınan petekler için kullanılır. Bu sistemde sadece istenilen peteğin bulunduğu odanın ısı ayarını kontrol eder. Eğer evimizde veya iş yerimizde farklı odaların farklı ısıda olmasını istiyor isek tam aradığımız şey termostat vana işimizi görecektir.

Firmamız vaillant servisi olarak oda termostatı ve termortat vana kullanılmasını öneriyor. Hem konfor, hemde yakıt tasarrufu sağlayan termostat kullanımı büyük avantajlar sağlamaktadır.

2 Comments

  1. erol bingöl

    merhaba
    petek vanalarında bulunan termostat üzerindeki 1.2.3.4.5 hangi dereceleri karşılıyor

  2. Derya

    İyi günler oda termostat 24 dereceye ayarlıyken oda 24.5 derece de olmasına rağmen kombi kendi kendine çalışıyor pilini değiştim resetledim ama sürekli aynı şeyi yapmaya devam ediyor yardımcı olursanız çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir