Vaillant Kombi Anakart Arızası

Tüm elektronik cihazlar da olduğu gibi Vaillant kombinin de elektronik devresi bazı durumlarda arızalanabilir. Vaillant cihazlarında arıza belirtisi olan kodlar ile bu durumu tespit edebilirsiniz. Vaillant gösterge panelinde F27, F60, F62, F63, F65, F67, F69, F70 Arıza kodları alıyor iseniz cihazınızın ana kartında bir arıza vardır. Eğer dijital göstergeli kombi değil, led ışıklı kombi ise ana kart arızası oluşması durumunda kırmızı ışık yanıp söner. Led panellerde arıza kodu olmadığından dolayı her zaman kırmızı ışığın yanıp sönmesi elektronik kart arızası sebebi değildir. Anakart arızalarında fan, pompa ve gaz valfi devrelerinde oluşan arızalar sık karşılaşılan problemler arasındadır.

Vaillant Elektronik kart arızası sebepleri nelerdir?

Elektronik cihazların arıza yapmasında en büyük etken voltaj dengesizliğidir. Vaillant kombi de elektronik kart arızası çoğunlukla fazla yüksek elektrik voltajı gelmesinden kaynaklanır. Elektronik kartlar 240 V üzerinde bir voltaj alması durumunda arızalanması muhtemeldir. Yine yüksek elektriğin oluşturduğu arıza Düşük voltaj gelmesi ile de cihazın çalışmasını engelleyebilir. 180 Volt ve aşağısında voltajın fan, pompa ve gaz valfi elemanları olan rölelerinin yeterli akım alamadığından dolayı çalışmasına engel olacaktır.

Elektronik kart tamiri mümkün mü?

Evde kullandığımız elektronik cihazlar da olduğu gibi kombinin de elektronik devrelerinin tamir edilmesi mümkündür. Bu işlem normal televizyon tamircisi gibi yerlerde yapılması mümkün değildir. Çünkü devrelerin testlerden geçerek yazılımının da ayarları yapılması gerekmektedir. Servislerin geneli ana kart tamirini tavsiye ederler sıfırından farksız olarak onarılan Vaillant elektronik kart hizmeti için 1 yıl süre garanti süresi de verilir. Biz vaillant kombi servisi olarak bu hizmeti sizlere uygun fiyat koşularında sunmaktayız.

Uyarı kombinizin elektronik devreleri ile oynamayın, tamir etmeye çalışmayınız. Küçük bir hata ana kartın bir daha tamir edilemez sonuçlar ortaya çıkartır.

13 Comments

 1. necdet örün

  Vaillant EcoTEC Pro Yoğuşmalı Kombi Kart üstündeki açma kapama anaktarına ihtiyacım var “beyaz sigortanı önündeki”. Sizde bulunurmu , var ise fiyatı ve nasıl alabilirim, Yok ise nereden bulma imkanım var. İyi çalışmalar.

  • admin

   Necdet bey belirttiğiniz ana kart üzerindeki açma kapa anahtarının sıfırı maalesef elimizde mevcut değildir. Ana kart üzerinde temin edildiği için tek olarak yoktur.

 2. Şaban acar

  31mart 2017de geldı vaıllant servısten tamıre.kombı atesleme yapmıyordu.sıcak su var calısıyordu sadece.petekler yanmıyor.anakart degıscek 850tl dedı servıs.tamır olmuyor yenı takılcak dedı.arızası kombının ısı ayar dugmesı kırilmıs o degıstı.ufacık plastık dugme 38tl.servısı pahalı parca fıyatı pahalı vaıllantın.hep garantı yaptıralım dıyorlar 4yıl 1100tl.ablamların arıston kombı var.bakımı gecen sene 80tl yaptılas.hem ıkı parca degısmıstı.arıston ucuz heryonden.vaıllanta neden 125tl bakım ucretı

  • admin

   Şaban bey siz vaillant yetkili servisi ücretlerini almışsınız. Biz özel kombi servisi olarak 2017 yılı için 80 tl bakım ücreti alıyoruz.

 3. yusuf

  Vaillant vuw 242/2-5 tr2 kombi bazen f64 ariza kodu veriyor anakart arizali dediler yenisi 480 tl dediler bu anakart tamiri olmuyormu..bu anakarti internetten alip kendimiz taksak calisirmi yani ayar filan istiyormu kalibre demek istedim..ilginiz icin tesekkur ederim..

  • admin

   Tabi ki petek sayısı kalori hesabına göre kw ayarı yapılmalıdır.

 4. Halil Acat

  29.11.2017 günü wailant marka yoğuşmalı kombim ana kartı yüksek woltajdan dolayı yanmış sevis geldi 755.20 tl değişmiş durumdayım yanmış kartı onarabilirmisiniz sizde değişmiş olsaydım kaça değişecekti.

  • admin

   Ana kartlar büyük ölçüde tamir olabiliyor. Bazı durumlarda örneğin işlemci hasar görmüş ise kart tamiri mümkün değildir.

  • Osman

   Vaillant ecotec pro kart elinizde varmıdır 286-3-3

 5. erol köse

  VUW TR 242/ 3-3 turbo TEC pro Vaillant combi karta enerji girişi var fakat ekranda ic bir şey yazmiyor cihaz calişmiyor sebeb nedendir ne maliyeti ne kadardir

  • admin

   Kart arızası fiyat konusunda arayınız.

 6. Faruk Hariri

  Turbo TEC pro VUW TR 202/3-3 Vaillant kombi ana kart F-27 arızası verdi, servis ücreti veya kartın tamiri ne kadar olur. Tşk.

 7. Bülent Öztürk

  Cihazımın modeli waillant turbo TECpro hiçbir uyarı kodu veya ışığı vermiyor fakat yaz modunda bile petekler çok olmasada ısınıyor nedeni ne olabilir teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir