Vaillant (i) Çalışma Durumu Kodları

Vaillant teknik servislerinin arıza bulma işlemini kolaylaştıran sadece arıza kodları değildir. Çoğu durumlarda kombi çalışmadığı arızalı olduğu halde ekrana arıza kodu yansıtmayabilir. Bu durumda vaillant kombinin en büyük avantajı kesinlikle cihazlarında kullanmış olduğu üstün özellikleri bulunan elektronik kart cihazın tüm tepkilerini takip eder. Servis elemanı kombinin hangi işlem sırasında bir sonraki işleme geçiş yapmadığını çalışma durumu İ kodunu takip ederek arızanın nerede olduğunu kolayca tespit edebilir. Tabi ki, elektronik hafızanın bu özelliklerinden habersiz olan özel vaillant servis elemanları ve siz kullanıcılar içinde faydalı olabileceğini düşünerek bu kodları ve anlamlarını yazımızın altında bulabilirsiniz.

Çalışma durumu ( İ ) kodları

S. 0:  Isı talebi olmadığını gösterir.  Eğer ortamda termostat varsa termostatı derecesini açınız. Veya ana kart potansları arızalıdır.
S. 1:  Fan motoru çalıştı bildirisidir.
S. 2:  Sirkülasyon pompası önceden devreye girdiğini belirtir.
S. 3:  Ateşleme elektrotları devreye girdi.
S. 4:  Brülör yanma işletimi gerçekleşti.
S. 5:  Sirkülasyon pompası, Fan devreye girdi bildirisi
S. 6:  Hava akışı fan çalışmaya devam ediyor.
S. 7 : Pompa çalışmaya devam ediyor.
S. 8:  Kalorifer termos yaptıktan sonra brülör bekleme süresi bekleniyor.
S.31: Sadece sıcak su etkin.
S.34: Donmaya karşı pompa koruma konumunda.
S.10:  Sıcak isteği oluştu
S.14:  Brülör ateşleme işletimi

vaillant i kodları

Kullanıcılar için İ kodlarına ulaşmak için panelde görülen İ tuşuna bir sefer basınız. Çıkmak için yine aynı şekilde İ tuşuna bir kere basınız. Cihazınız çalışmıyor ve nerede takıldığını görmek için şu yolu izleyiniz. Bir cihazı kapatın tekrar açın ve hemen ardından İ çalışma durumu tuşuna bir kere basın. Ve kodları takip ederek en son hangi konumda kaldığını görebilirsiniz.

 

2 Comments

  1. sevgi oztekin

    site yönetimine teşekkür ederim çoğu zaman aradığımız şeyi sitelerde bulamıyoruz oraya buraya yönlendiriyorlar sizin sitenizin içeriği güzel daha çok güncellerseniz sevinirim

  2. Caner karabacak

    Benim kombide s33 arızası var. Bu ne demek, sitede bir açıklama göremedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir