Kombi kullanımı

Soğuk havanın kendisini yavaş, yavaş hissettirmesi ile birlikte evlerimizdeki kombilerde çalışmaya başladı peki ama kombilerimizi hem verimli hem de tasarruflu olarak nasıl kullanacağız dilerseniz öncelik olarak bundan biraz bahsetmek istiyorum.

Kombi kullanımı özelliklerde kış aylarında düşük ısılarda başlayarak havanın durumuna göre artırılarak kullanıla bilir.

Kombilerinizi aç kapat yapmak emin olun kesenize kat miktarlarda zararlarla sizlere dönüş yapar.

Örneğin; kombinizi sabah açtınız birkaç saat kullandınız, akşamüzeri açtınız yine aynen birkaç saat düşük ısılarda yaktınız bu yapmış olduğunuz işlem sizlere 4 gün kaybettirir.

Kombinizi düşük ısılarda hiç kapatmamanız durumunda borulardaki ılık suyu derece her düştüğünde ısıtarak tekrar kullanır.

Bu durumda kombinizi kullandığınızda bir hafta kazanmış olursunuz.

Şöyle ki, aç kapa yaparak kullandığınız kombi ile 3 günde yapacağınız gaz harcaması ile standart bir ısıda kullandığınız kombi 7 gün tüketmektedir karar sizlerin elbette.

Kombi kullanımında bir diğer merak edilen ise kullanılmayan odaların peteklerini kapatmak.

Boş odalarınızı kullanmadığınız durumlarda neden boşuna para verelim diyorsunuz ama o odalardaki soğuk hava dalgaları , kapıları ne kadar kapalı olursa olsun, diğer odalarınızdaki sıcak hava dalgası ile yer değiştirmektedir.

Bütün odalarınızı yakın ve kapıları açık bırakın.

Düşük ayarlarda evinizi çok daha güzel ısıtacaksınızdır bu durumda hem siz hem de kesiniz memnun kalacak.

Yetkili kombi servisleriniz sizlere kombi kullanımı ile alakalı çok daha aydınlatıcı bilgiler vereceklerdir, bize özel kombi servisi olarak kombi kullanımını hakkında sorularınızı sormaktan çekinmeyiniz.

kombi kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir