Kombi Arızaları

Kombi arızaları genelde yazın en çok sıcak su arızalarıyla, kışın da daha çok basınç yükselmesi ve düşmesi, kart arızaları ile kendini gösterir.

En çok bu arızaları verirken kombiniz bazen bir de bakarsınız ki, kominizin altından şarıl şarıl su akıyor. Bu da emniyet ventili, su doldurma musluğu ve plaka eşanjör den kaynaklanabilmektedir. Yazın da durup dururken kombiniz su akıtabilir ve ya da birden bire hiç çalışmayabilir.Kart arızalarıyla da çok fazla karşılaşılmaktadır.

Pompa ve fan arızaları da çok olmasa da yaşayabileceğiniz arızalardan olabilir. Böyle durumlarda ister yaz olsun, ister kış ihmal etmeden en kısa sürede bir kombi teknik eleman çağırarak tespit yaptırmalısınız.

Arıza tespiti sırasında kombinizin problemlerini teknik ekip anında bularak size bilgi verirler. Kombinizin markasına ve yılına göre de parça maliyeti il karşılaşabilirsiniz. Genelde parça fiyatlarına artı emek fiyatı da eklenir.

Kombi parçalarını takıp emin olun bir o kadar zorlu ve tecrübe gerektirmektedir. Hiç de kolay bir iş değildir kombi tamir işi. Kombi tamiri tamamıyla teknik iştir.

Kombinin mekanizması ve arıza kodları bilgisayar gibi kafa yorucudur. Genelde biz kombi kullanırken kurallarına çok da riayet etmeyiz. Ne zaman arızalanırsa o zaman servis çağırınız. Oysa ki bakım kombi için gereklidir.

Her kış sonrasında kombinize bakım yaptırırsanız ya da kış öncesi bakım yaptırırsanız sağlığınız için ihmal etmemeniz gereken bir gerçektir bakım.

Bu bakım esnasında ileri de kombinizin verebileceği arızalara karşı da hazırlıklı olursunuz.

Gaz kaçırma gibi her hangi bir olasılığa karşı da bu bakımda tüm borularınız kontrolden geçmektedir. Bunu zamanla sizlerinde kontrol etmesi gerekir.

2 Comments

  1. tuna saner

    oda termostati kullanıyorum.kombi set ayari 55 derece.kombi devreye giriyor, sonra yüksek atesli calismaya başlıyor ama kisa bi sure sonra bar 1.6 yazip kombi alev sönüyor.55 dereceye gelene kadar 8-10 kere bu sekilde dur kalk yapiyor.bu normal mi?

    • admin

      Normal bir durum değil cihazın bakımlarını yaptırmanızı öneririm. Cihazda devirdaim sorunu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir