F29 Arızası

Vaillant kontrol panelinde görülen f29 arıza kodu alındığında kullanıcının yapacağı ve kontrol edeceği koşullar ile arızaya neden olabilecek teknik bilgiyi aşağıda en ince ayrıntısına kadar paylaşıyoruz.

Kombiniz ateşlemeyi gerçekleştiriyor fakat kısa bir süre sonra ateşleme kesilip F29 arıza kodu veriyor olmasının birinci sebebi baca çekiş hatasıdır. Örneğin bacanın borusu gevşemiş veya yerinden çıkmış olabilir. Bacayı kontrol edin, dirsek ve bağlantı yerlerinde açıklık oluşmuş veya bacanın en uç bölümü kısmen kapanmış olabilir. İkinci sebebi fan hava akış  sivici arızalı veya havayı yeterli düzeyde hissetmiyor olabilir. Eğer hava sivici ( prosestat ) arızalı değil ise fan motoru pervaneleri kurum, toz bağladığından hava emişini tam gerçekleştiremiyor olabilir. Üçüncü F29 arıza kodu verebilecek parça gaz valfi olarak görülür. Yine en son nadir olarak elektronik ana kart arızası oluşmasında F29 kodu verebilir.

f29 arıza kodu

Yukarıda belirtiğimiz gibi burada kullanıcının tek yapacağı işlem bacayı kontrol etmek ve cihaza reset atamaktır. Diğer arıza belirtilerinde tüketiciler cihaza müdahale etmemelidir. Bilinçsiz müdahale ile kombiye ve kendinize zarar verebileceğinizi unutmayınız. Biz vaillant kombi servisi bu konuyu kaleme alarak arızanın nelerden kaynaklanabileceği doğrultusunda bilgilenmenizi sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir